W sobotę policjanci zostali powiadomieni, że pod jednym ze sklepów przy ulicy Kapicy świadkowie ujęli kierującego. 28-letni kierowca przyjechał do sklepu na zakupy ,a jego stan jednoznacznie wskazywał, że spożywał alkohol. Świadkowie zareagowali i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 28-latka. Wynik pokazywał ponad 3 promile alkoholu. Dzięki reakcji mieszkańców być może nie doszło do tragedii. Postawa świadków zasługuje na uznanie.

W sobotę policjanci pojechali na ulicę Kapicy, gdzie świadkowie mieli uniemożliwić dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Gdy przyjechali na miejsce, potwierdzili otrzymane zgłoszenie. 29-letni kierujący przyjechał osobówką na zakupy. Jego stan zaniepokoił świadków i gdy wsiadł z powrotem do samochodu, mężczyźni kazali mu się zatrzymać. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że pomimo ponad 3,6 promila alkoholu, jakie miał w organizmie, śmiało jeździł samochodem. Dzięki czujnym świadkom, którzy nie przeszli obojętnie wobec ignorowania i łamania prawa, mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną. 29-latek wkrótce usłyszy zarzut za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.