Kontrolowany spacer socjalizacyjny dla psów w Parku Dinozaurów

2 min czytania

W piątkowy wieczór 4 lipca 2025 roku w Parku Dinozaurów w Siemianowicach Śląskich odbędzie się specjalny spacer socjalizacyjny dla psów. Zajęcia poprowadzi doświadczona instruktorka i behawiorystka psów, oferując właścicielom i ich pupilom możliwość praktykowania spokojnego mijania innych psów oraz nauki właściwych zachowań w grupie pod kontrolą. Wydarzenie skierowane jest do psów, które potrzebują wsparcia w wyciszeniu się i prawidłowej komunikacji z otoczeniem.

Data i miejsce wydarzenia

Termin: piątek, 4 lipca 2025 roku, w godzinach 19:00–21:00.

Lokalizacja: Park Dinozaurów w Siemianowicach Śląskich.

Organizator i prowadząca

Spacer został zorganizowany przez Bark & Ride. Zajęcia poprowadzi Natalia Hankus, która jest instruktorem psów, behawiorystką oraz licencjonowanym konwojentem zwierząt. Posiada także doświadczenie w treningu sportowym psów, co przekłada się na profesjonalne podejście do prowadzonego spaceru.

Charakterystyka spaceru

Spacer socjalizacyjny to forma kontrolowanego wyjścia grupowego, podczas którego psy uczą się właściwej komunikacji i spokojnego mijania się z innymi zwierzętami oraz ludźmi. W odróżnieniu od swobodnych spacerów, tutaj zachowane są zasady bezpieczeństwa i odpowiedniej odległości między psami, a kontakt bezpośredni nie jest dozwolony. Podczas spaceru uczestnicy mogą liczyć na wsparcie i wskazówki prowadzącej, która pomoże reagować na niepożądane zachowania i odpowie na pytania właścicieli.

Przebieg spotkania

  • Spotkanie i zapoznanie się uczestników o godzinie 19:00, podczas którego psy mają czas na wyciszenie, a prowadząca przedstawia zasady spaceru.
  • Spacer trwający około 60–90 minut, podczas którego psy pozostają na smyczach i zachowują bezpieczny dystans.
  • Podsumowanie i omówienie przebiegu spaceru na zakończenie.

Komu jest dedykowany spacer?

Spacer jest przeznaczony dla psów, które potrzebują treningu w spokojnym mijaniu innych psów i ludzi, młodych psów uczących się życia w społeczeństwie oraz zwierząt mających trudności z wyciszeniem w obecności różnych bodźców. Nie jest zalecany dla bardzo młodych szczeniąt ani dla psów o agresywnych zachowaniach, które nie mogą funkcjonować w obecności innych psów nawet z dużej odległości.

Warunki udziału i wymagania

  • Uczestnictwo wymaga wcześniejszej rejestracji i jest ograniczone do ośmiu psów.
  • Koszt udziału wynosi 60 zł za psa, płatne gotówką na miejscu.
  • Podczas spaceru psy muszą być na smyczy, a kontakt bezpośredni z innymi psami jest zabroniony.
  • Właściciele są odpowiedzialni za swoje psy i zobowiązani do sprzątania po nich.
  • Zaleca się zabranie wygodnej smyczy o długości 3–5 metrów, dobrze dopasowanych szelek lub obroży, smakołyków, zabawki, wody dla psa oraz woreczków na odchody.

Autor: info_wydarzenia