Urząd Miasta zaprasza na walentynkowy wieczór w rytmie
Miesięczne spotkania przy dźwiękach muzyki i poezji już na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny naszego miasta, łącząc serca mieszkańców wokół wspólnych pasji. Tym razem, tuż po Walentynkach, Willa Fitznera stała się areną dla wyjątkowej edycji „Śpiewaj z nami”, celebrującej miłość i przyjaźń. Przytulna atmosfera i pełna sala świadczą o tym, że nawet w czasie, gdy dni stają się coraz krótsze, potrzeba bliskości i ciepła ludzkich serc nie słabnie.
  1. Spotkanie z cyklu „Śpiewaj z nami” odbyło się w Willi Fitznera, zgromadziwszy pełną salę uczestników.
  2. Tematycznie wieczór nawiązywał do Walentynek i nosił hasło „Miłość ci wszystko wybaczy”.
  3. Walentynki przedstawiono nie tylko jako czas zakochanych, ale również jako okazję do świętowania przyjaźni i serdeczności.
  4. Za część artystyczną odpowiadali dh Irena i harcerki z HIKS przy akompaniamencie dh Karola, dh Antoniego oraz Bohdana Wantuły. Rolę urozmaicenia pełniły wiersze o miłości.
  5. Następne spotkanie zapowiedziano już za miesiąc, utrzymując tradycję miesięcznych muzycznych spotkań.

Wyjątkowy wieczór w Willi Fitznera, pełen melodii i poezji, przypomniał wszystkim zgromadzonym, że miłość i przyjaźń nie zna granic. Walentynki, choć często kojarzone wyłącznie z zakochanymi, w rzeczywistości są o wiele bardziej uniwersalne. Symbolem tego jest właśnie „Śpiewaj z nami”, gdzie muzyka staje się językiem, którym wszyscy bez względu na wiek czy pochodzenie, wyrażają to, co w sercu najpiękniejsze. Historie o miłości, które były recytowane między utworami, nadały wieczorowi szczególny wymiar, przypominając słowami wielkich poetów, co w życiu najważniejsze.

Kulminacyjnym momentem spotkania było wspólne śpiewanie, które zawsze stanowi esencję tych miesięcznych zebrań. Pod batutą dh Ireny, z akompaniamentem lokalnych muzyków i wokalistów, sala żyła wspólnym rytmem serc i głosów. Przybyli goście nie tylko bawili się świetnie, ale również utwierdzili się w przekonaniu, że gromkie śpiewanie w gronie przyjaciół i znajomych to jedna z najlepszych form spędzania wolnego czasu.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejne spotkanie, które obiecuje być równie emocjonujące. Dynamika tych wydarzeń, połączona z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców, tylko potwierdza, że tradycja wspólnego śpiewania, ubarwiona wierszami o miłości, ma się w naszym mieście wyjątkowo dobrze.


Urząd Miasta