Dzisiaj w ponad 30 krajach europejskich obchodzony jest Dzień Sąsiada. Jest to największe święto społeczności lokalnych w Europie objęte patronatem Komisji Europejskiej. Celem Europejskiego Dnia Sąsiada jest zachęcenie do wzajemnego poznawania się, porozmawiania podczas spotkań z ciastem. Miłym zaskoczeniem dla stróżów prawa były odwiedziny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5. W miłej atmosferze, przy domowych wypiekach, odbyły się rozmowy o służbie w Policji.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, która mieści się w pobliżu naszej komendy, po sąsiedzku odwiedzili dzisiaj policjantów będących w służbie. Powodem zawitania w murach komendy był Europejski Dzień Sąsiada. W tym dniu organizowane są festyny i spotkania z sąsiadami, po to aby zbliżyć się do siebie, poznać i poświęcić czas na rozmowę. Dzieci przyniosły przepyszne domowe wypieki, którymi poczęstowały policjantów. Ci odwdzięczyli im się odkryciem tajników swojej służby i oprowadzili po niedostępnych na co dzień pomieszczeniach. Dużą atrakcją dla dzieci było pomieszczenie, gdzie przebywają osoby zatrzymane. Przygotowane przez mundurowych spoty o ich służbie, również zaciekawiły milusińskich. Cieszymy się, że mamy takich sympatycznych sąsiadów.

na zdjęciu dzieci siedzą przy stole z ciastemna zdjęciu policjant i dzieci w okratowanym pomieszczeniuna zdjęciu dzieci oglądają spot o służbie policjantów