wózkowanna elektryczna

Już podstawowe wyposażenie wózków kąpielowych pozwala w znacznie wygodniejszy, a także bezpieczniejszy sposób pomóc w przeprowadzeniu różnych czynności pielęgnacyjnych osoby chorej. 

Wózko wanny, łóżkowanny — co to za urządzenia? 

Wózek transportowo-kąpielowy zaprojektowany został przede wszystkim z myślą o opiece nad osobami, które mają poważne problemy z samodzielnym chodzeniem, a także wstawaniem czy korzystaniem ze standardowej wanny kąpielowej lub prysznica. Wózko wanny i łóżko wanny przystosowane są przede wszystkim do transportu chorego pod prysznic czy po prostu do łazienki. Wózkowannę można w pełni wykorzystać do kąpieli osób niepełnosprawnych ruchowo w obiektach zamkniętych. To rozwiązanie można stosować nie tylko w szpitalu, ośrodku rehabilitacyjnym, domu opieki, ale także po prostu w domu. 

Odchylane barierki boczne i... - na co zwrócić uwagę?

 Łóżkowanny to bardzo cenna pomoc w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych. Służyć może ona nie tylko do przewożenia pacjenta. Można z niej bowiem korzystać także podczas kąpieli, co znacznie ułatwia całe zadanie, zarówno osobie chorej, jak i jej opiekunowi. Konstrukcja stalowa lakierowana proszkowo i odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci gwarantuje, że z urządzenia będzie można korzystać przez długi czas. Ponadto otwierane barierki boczne w czasie transportu gwarantują bezpieczeństwo, w trakcie kąpieli można je jednak odchylić, co ułatwia dostęp do pacjenta. 

wózkowanna elektryczna

Wózkowanny są wyposażone w:

  • spust wody zamykany korkiem,
  • pochyloną nieco płytę podstawy łóżka, która ułatwia odpływ wody i przeciwdziała jej gromadzeniu się na powierzchni,
  • uchwyty usytuowane u wezgłowia i od strony nóg umożliwiające wybranie dowolnego kierunku bez konieczności obracania łóżkiem,
  • profilowane, wysuwane poręcze pokryte powłoką żywiczną
  • mechanizm z zastosowaniem siłownika hydraulicznego umożliwiający podnoszenie wózka bez wysiłku,
  • pedały umieszczone po obu stronach wózko wanny hydraulicznej umożliwiające sterowanie łóżkiem, 
  • koła z blokadą indywidualną.

Wózkowanny — komfort codziennej higieny 

Pochylona płyta podstawy, wodoodporna poduszka, regulacja wysokości — to wszystko sprawia, że zadania pielęgnacyjne są znacznie proste do wykonania. W przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo oraz ze schorzeniami neurologicznymi tego typu wsparcie jest bezcenne. Poprawia ono bowiem zarówno komfort osoby chorej, jak i znacząco odciąża opiekuna, ułatwiając mu wykonanie szeregu czynności. Dodatkowym atutem jest także jakość i trwałość konstrukcji, która służyć może pacjentom przez lata.