Jeśli prowadzisz prace budowlane lub remontowe, w wielu przypadkach nie obejdzie się bez wykopów przestrzennych. Jednak nie wystarczy wykonać wykopy, trzeba jeszcze je zabezpieczyć przed osuwaniem się ziemi. Od szerokości i głębokości wykopu zależy, jaki rodzaj zabezpieczenia wybierzesz. A gdyby tak postawić na lekkie hydrauliczne rozpory pionowe marki GME? Zobacz, co dzięki nim zyskasz!

Zabezpieczenia wykopów? Postaw na lekkie, łatwe w montażu i bezpieczne rozpory pionowe!

Zabezpieczenia wykopów — gdzie się je stosuje?

To, jakie zabezpieczenie wykopów zastosujesz, zależy w dużej mierze od rodzaju inwestycji i sposobu, w jaki ją wykonujesz. Zwykle wykorzystuje się je w budownictwie ogólnym, czyli:

  • podziemnych kondygnacjach budynków użyteczności publicznej, mieszkaniowej lub handlowej,
  • inwestycjach komunikacyjnych — przy budowie dróg lub tuneli,
  • infrastrukturze instalacyjnej.

Naturalnie zleceń budowlanych, w których używa się zabezpieczeń wykopów, jest znacznie więcej. Dlaczego jednak warto postawić na lekkie hydrauliczne rozpory pionowe?

Głębokie wykopy? Są skuteczne sposoby, aby je zabezpieczyć!

Gdyby tak na Twoim placu budowy pojawiły się produkty, które są łatwe w montażu i jednocześnie lekkie? Jedno oczywiście nie wyklucza drugiego! Tylko czy hydrauliczne rozpory pionowe są w stanie zabezpieczyć nawet głębokie wykopy? Takie są klatki do wykopów wąskoprzestrzennych marki GME.

Dzięki nim ręcznie zabezpieczysz wykopy o szerokości od 45 centymetrów do 223 centymetrów. A jeśli zastosujesz specjalne poszerzenia, wykorzystasz je nawet do szerokości 3,9 metra! W przypadku lekkich szalunków GME głębokość wykopów może mieć od 0,5 metra do 4 metrów. Nie martw się zatem nawet głębokimi wkopami. Rozwiązania, jakie proponuje GME spełnią wymagania każdej inwestycji, która wymaga tego, aby wykonać wykopy.

Lekkie pionowe rozpory hydrauliczne a rodzaj gruntu

Tym, co wyróżnia lekkie pionowe rozpory hydrauliczne GME, jest to, że zastosujesz je na gruntach średniowiążących i stabilnych. To sprawia, że produkty wykorzystasz na większości gruntów. Czy jednak na wszystkich? Szalunki do prac ziemnych mają także swoje ograniczenia. Nie są przeznaczone do gruntów płynących, typu „kurzawa”.

Bezpieczny, szybki i łatwy montaż, czyli aluminiowe rozpory w praktyce

Szalunki GME zamontujesz z poziomu „0”, co oznacza, że Twój operator nie musi wchodzić do wykopu, ani używać ciężkiego sprzętu. Pionowe rozpory dzielą się na jednocylindrowe, dwucylindrowe i trzycylindrowe. Ściany wykopu zabezpieczysz płytami szalunkowymi typu „peri”, bądź innymi elementami aluminiowymi czy stalowymi. Wszystko zależy od tego, czym w aktualnym momencie dysponujesz.

Waga rozpór pionowych waha się w granicach od 9 do 45 kilogramów. Co to oznacza dla Ciebie? Ręcznie zamontujesz cały system. Wiedz, że zasila go pompka hydrauliczna o ciśnieniu roboczym od 56 do 102 barów. Aby zamontować rozpory, wykorzystasz haki montażowe.

Wszystko odbywa się jednak bardzo komfortowo i bezpiecznie — Twój operator nie nadwyręża kręgosłupa, ponieważ nie klęka, nie schyla się i nie wchodzi do wykopu. Po prostu montuje szalunki na stojąco.

Szalunki GME — dla kogo to dobry wybór?

Szalunki GME posłużą wszystkim osobom, które zajmują się pracami budowlanymi na dużą skalę. Skorzystają z nich również firmy wodociągowe, kanalizacyjne, ciepłownicze i gazowe. To także produkty, bez których nie może się obejść pogotowie awaryjne i techniczne. Zatem lekkie hydrauliczne rozpory pionowe to doskonały wybór tam, gdzie liczy się szybkość działania, prostota obsługi i niezawodność.

Awaria? Wycieki z systemu zabezpieczeń? GME i tu znalazło rozwiązania!

Na placu budowy liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Jednak i tu zdarzają się awarie. Jak produkty marki GME je rozwiązują? Wiesz już, że system hydraulicznych rozpór pionowych zasila pompka ręczna. Na każdym tłoczysku znajduje się jednak mechaniczne zabezpieczenie. To no chroni system w przypadku awarii uszczelnienie, przecięcia lub wycieku cieczy z systemu. Na tym jednak nie koniec. Każdy tłok ma specjalną nakrętkę mechanicznie zabezpieczającą rozporę przed złożeniem lub przed spadkiem ciśnienia wewnątrz systemu.

Jak zatem widzisz, w razie awarii śpisz spokojnie, ponieważ system wyposażono w wiele zabezpieczeń.

GME — lider w zakresie zabezpieczeń wykopów

Firma GME powstała w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Już w tamtych latach przodowała na rynku, jeśli chodzi o systemy zabezpieczeń wykopów. Obecnie marka zajmuje 2 zakłady produkcyjne w Union City w Michigan, posiada także zaplecze badawcze. Nieustanny rozwój, poprzedzony badaniami rynku sprawił, że GME doskonale zna potrzeby kontrahentów i dystrybutorów. Firma opatentowała większość funkcji swoich systemów. Do produkcji szalunków GME stosuje aluminium klasy lotniczej — trwałe, niezawodne i bardzo lekkie. To przekłada się na sposób ich montażu oraz wszechstronne użycie.

Postaw na lekkie zabezpieczenia wykopów i przestań martwić się tym, że coś złego wydarzy się na placu budowy. Dysponując hydraulicznym systemem rozpór, jesteś przygotowany na każde warunki!

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://liftonpolskasklep.pl/kategoria/zabezpieczenia-wykopow-szalunki-do-wykopow/