Grafika przedstawiająca pochylone pnie drzew i postać kobiety, zakrywającej dłońmi twarz

Zapraszamy na grę fabularną na żywo w ramach projektu „Wewnątrz ballady – cykl gier fabularnych na kanwie Ballad i romansów Adama Mickiewicza”. Cykl gier realizowany jest z okazji 200-lecia premiery kultowego zbioru.

Gra druga pt. „Byty” na dobre przeniesie uczestników w świat ludowych wierzeń, wieści gminnych, fantastycznych zdarzeń i postaci. Jej konstrukcja upodobniona zostanie do popularnych gier komputerowych – „platformówek”, a kolejne tytułowe „byty” będą utożsamiane z kolejnymi „levelami” gry. W planie narratologicznym będziemy mieli do czynienia z opowieścią drogi (drogę tę, rzecz jasna, przebyć winni uczestnicy), na którą złożą się wątki przede wszystkim z utworów „Świteź”, „Świtezianka”, „Rybka”, „Powrót taty”, „Dudarz”. Ta gra cechowała się będzie największą dozą tajemniczości i niezwykłości, a nawet grozy, mroku i niepokoju. Nadrzędnym celem gry będzie przywiedzenie napotkanych nieszczęsnych postaci – ku światłu, co symbolizowało będzie odzyskanie przez nie spokoju.

Teren gry: Park Miejski, okolice Amfiteatru, Muzeum Miejskie

Start: 7 sierpnia, g. 19.00, Park Miejski – okolice fontanny (w razie niepogody: Muzeum Miejskie)

Zapisy: (32) 228 72 80, w. 11

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Ballady i romanse 2022”.

sierpień 07 2022
FREE

Szczegóły

Data: 7 sierpnia (niedz..)
Godzina: 19:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: Dla młodzieży, Imprezy nieodpłatne, Plenery, Projekty kulturalne,

Miejsce

SCK Plenery

Siemianowice Śląskie,

+ Google Map

Repertuar tego miejsca

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony