Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wykorzystała możliwości, jakie daje komunikacja za pomocą internetu i spotkała się online z podopiecznymi z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ulicy Śląskiej. Pomimo obostrzeń spowodowanych przez pandemię, mundurowi starają się dotrzeć do młodzieży oraz dzieci i przekazać im cenne informacje. Tematem przewodnim e-prelekcji były zachowania w internecie, ponieważ właśnie tam toczy się obecnie życie towarzyskie młodzieży.

Epidemia koronawirusa ograniczyła możliwości bezpośredniego spotkania się z młodzieżą, dlatego policjanci wykorzystali do komunikacji internet. Za pośredniectwem platformy policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przeprowadziła e-prelekcję z wychowankami Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej mieszczącej się przy ulicy Śląskiej. Młodzież obecnie większosć czasu spędza w domach, co skłania ich do korzystania w jeszcze większej mierze z internetu. Dlatego temat, jaki poruszyła mundurowa dotyczył właśnie niebezpieczeństw czyhających na nich w wirtualnym świecie. Sierż.szt. Justyna Król przypomniała, że nikt nie jest anonimowy w sieci, a słowa, które tam krażą moga przybierać znamiona czynów zabronionych. Wyśmiewanie innych, hejtowanie, umieszczanie wizerunku osoby bez jej zgody bądź przekształcanie zdjęć w sposób ośmieszajacych tą osobę oraz grożenie komuś to zachowania, które spowodują, że spotkanie z mundurowymi nie odbędzie się on-line, tylko osobiście i to z udziałem rodzica na komendzie. Konsekwencją tego będzie sprawa w sądzie rodzinnym. Mundurowa poruszyła także kwestie dotyczące mowy nienawiści, dyskryminacji, a także odpowiedzialności karnej nieletnich i demoralizacji.

Policjantka zaapelowała do młodzieży, aby stosowała się do obostrzeń związanych z koronawirusem i zachęciła do wszelkiej aktywności fizycznej, która z całą pewnością pomoże rozładować negatywne emocje spowodowane ograniczeniami w kontaktach z rówieśnikami.