Wśród ofert wynajmu samochodów najpopularniejszy jest ostatnio abonament na auto – ciekawa opcja, skupiona przede wszystkim na oczekiwaniach klientów indywidualnych. Posiada wiele zalet, w tym możliwość wypożyczenia auta prosto z salonu. Co warto o niej wiedzieć i czy jest korzystnym rozwiązaniem?

Auto na abonament – jakie są zasady?

Abonament na auto to usługa, która powstała jako odpowiedź na potrzeby klientów indywidualnych, pragnących skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów. Znacznie upraszcza zasady wynajmu oraz związane z nimi płatności, dzięki czemu jest bardziej przyjazna dla zwykłych użytkowników. Oferuje także duże korzyści – klient może bowiem w jej ramach zyskać nowy samochód, pochodzący prosto z polskiego salonu, na pełen rok. W tym czasie płaci on jedynie comiesięczny abonament o wysokości ustalonej przy podpisaniu umowy, dzięki czemu z góry wie, ile wyniesie go pełen koszt wynajmu.

Auto na abonament wybiera się spośród wielu dostępnych modeli – są to nowoczesne samochody, pochodzące od najlepszych na rynku marek, jak Mercedes, Audi czy Lexus. Wypożyczalnia samochodów luksusowych w Warszawie zapewnia dostęp do najlepszych pojazdów, dzięki czemu każdy klient znajdzie model spełniający wszystkie jego oczekiwania.

Jak skorzystać z abonamentu samochodowego?

Samochód w abonamencie to opcja łatwo dostępna – nie wymaga załatwiania wielu formalności czy długiego czasu oczekiwania. Wystarczy, że klient przejdzie przez trzy proste kroki, i w krótkim czasie będzie mógł cieszyć się nowym autem do swojej dyspozycji.

W pierwszej kolejności wybiera się odpowiednie dla siebie auto na abonament spośród dostępnych w wypożyczalni modeli. Można przebierać wśród pojazdów z różnych segmentów i o różnym wyposażeniu, co pozwala na pełne dopasowanie auta do swoich potrzeb i oczekiwań.

Kolejnym krokiem jest wybór pakietu abonamentowego, jest on bowiem dostępny w opcji standardowej lub rozszerzonej o dodatkowe usługi, takie jak zapewnienie pełnego ubezpieczenia czy serwisowania w ASO. Na tym etapie można także dopasować szczegóły usługi do swoich potrzeb, np. wysokość rocznego limitu kilometrów. Następnie podpisuje się umowę na rok.

Ostatni krok to odbiór auta z ustalonego punktu – najczęściej jest to siedziba wypożyczalni, ale dostępne jest także podstawienie samochodu pod wybrany przez klienta adres.

Kto powinien skorzystać z samochodu w abonamencie?

Abonament na auto to usługa skierowana do każdego klienta indywidualnego, który chce na co dzień korzystać z niezawodnego, luksusowego samochodu, nie ponosząc przy tym bardzo wysokich kosztów zakupu. Najczęściej na taką opcję decydują się:

  • osoby na wysokich stanowiskach lub posiadające firmy, dla których znaczenie ma zarówno niska awaryjność auta, jak i jego nowoczesny, atrakcyjny wygląd, mający znaczenie wizerunkowe,
  • osoby pragnące wypróbować dany model auta przed jego ostatecznym zakupem,
  • osoby, którym zależy na jeżdżeniu nowym autem na gwarancji producenta – oferta umożliwia podpisywanie nowej umowy co rok, dzięki czemu często można zmieniać modele na nowe.

Abonament na samochód to bardzo korzystna opcja, którą warto rozważyć – dzięki niej można zyskać zadbane auto w doskonałym stanie technicznym, wraz z dodatkowymi, przydatnymi usługami. Atrakcyjna cena i proste zasady sprawiają, że jest to opcja niemal dla każdego.

Abonament na auto, czyli wynajem na korzystnych zasadach