• Kierowco, uważaj na rowerzystów i motocyklistów

  Piękna pogoda sprawia, że na drogach pojawia się co raz więcej motocyklistów. Ta pasja nie zawsze łączy się z bezpieczeństwem. W policyjnych statystykach winnymi za wypadki drogowe są zarówno kierowcy, jak i motocykliści. Tyle, że ci pierwsi są znacznie bezpieczniejsi przed skutkami zderzenia podróżując samochodami. W porównaniu do roku 2017 liczba motocykli wzrosła o ponad 26 tysięcy. Dlatego apelujemy o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę oraz stosowanie reguły ograniczonego zaufania.

 • Pracownia Plastyczna OKIENKO
  Całodniowe

  SCK Amfiteatr
  17:00
 • Policjanci apelują o rozwagę nad wodą

  Upały, które panują, skłaniają do szukania ochłodzenia w kąpielach wodnych. Aby były one bezpieczne, należy przestrzegać kilku prostych reguł. Oczywiście każdy je zna, bo od najmłodszych lat się o nich słyszy. Niestety, są one często bagatelizowane, a to, że są ważne, dociera do nas dopiero wtedy, gdy stanie się tragedia. Dlatego po raz kolejny policjanci przypominają o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 • SCK Willa Fitznera
  16:00 - 19:00
 • Uwaga na upały

  Wysokie temperatury dały znać o sobie. Pamiętajmy, że temperatura w samochodzie potrafi wzrosnąć o 20 stopni Celsjusza w ciągu 10 minut i może być zabójcza. Dlatego apelujemy o to, aby nawet na chwilę bez opieki nie pozostawiać dzieci oraz zwierząt we wnętrzu samochodu. Zadbajmy również o siebie- zakładajmy okrycia głowy i pijmy wodę. W takie upały warto zwrócić uwagę na samopoczucie osób starszych i schorowanych.

 • Pościg za nietrzeźwym kierowcą

  Noc w policyjnym areszcie spędził kierowca, za którym pościg prowadzili siemianowiccy policjanci. Okazało się, że 26-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ był pijany. Miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Grozi mu nawet 5 lat więzienia i utrata prawa jazdy co najmniej na 1 rok.

 • Prawo jazdy miał tylko miesiąc i zostało mu zatrzymane

  18-letni mieszkaniec Wojkowic swoją nocną przejażdżkę przypłacił utratą prawa jazdy i zarzutem. Młodzieniec zignorował wydany mu przez policjantów z drogówki sygnał do zatrzymania i z bardzo dużą prędkością przejechał obok nich. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za pędzącą ulicami miasta skodą. Jego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry i popełniał szereg wykroczeń drogowych. Policjanci, którzy go zatrzymali, byli zdumieni jego postawą, ponieważ był trzeźwy i nie zażywał narkotyków.

 • SCK Park Tradycji
  17:00 - 22:00

  SCK Willa Fitznera
  16:00 - 19:00

  Pracownia Kreatywna H2O
  11:00 - 12:00

  Pracownia Kreatywna H2O
  17:00 - 18:00

  SCK Willa Fitznera
  16:00 - 19:00

  SCK Willa Fitznera
  18:00
 • Siemianowiccy policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

  Niebezpieczny przestępca, za którym został wydany list gończy, został dzisiaj rano zatrzymany przez siemianowickich kryminalnych. Jeden z policjantów, w drodze do pracy, zauważył podejrzanego w pobliżu garaży w dzielnicy Bytków. Natychmiast wezwał posiłki, aby go zatrzymać. Podejrzany został obezwładniony i przewieziony do siemianowickiej komendy. Za popełnioną zbrodnię 55-latkowi grozi nawet dożywocie.

 • SCK Park Tradycji
  17:00 - 22:00

  SCK Bytków
  17:30
 • 2 hybrydy na stanie siemianowickiej komendy

  Wśród 54 hybryd, które zasilą flotę śląskiej Policji, 2 trafiły do siemianowickiej komendy. Pojazdy zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KWP w Katowicach. Przedstawiciele komend miejskich i powiatowych odebrali także zakupione w ubiegłym roku kia stingery, w których zamontowano, sfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, nowoczesne wideorejestratory i tablice świetlne.