Pod takim hasłem siemianowiccy mundurowi powitali w komendzie uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum. Specjalnie dla nich policjanci odsłonili arkany swojej służby, aby zachęcić młodych ludzi do związania swojego przyszłego życia zawodowego z mundurem. Uczniom została przybliżona charakterystyka służby w rożnych pionach Policji oraz sprzęt jakim dysponują stróże prawa. Omówiono także poszczególne etapy procesu rekrutacji i nie obyło się bez dawki profilaktyki.

Mury siemianowickiej komendy odwiedzili uczniowie ZSTiO Meritum z Siemianowic Śląskich. Spotkanie z policjantami odbyło się, aby przybliżyć im codzienną służbę w różnych pionach. Młodzież mogła zobaczyć sprzęt przez nich wykorzystywany, pomieszczenie do osób zatrzymanych i salę odpraw. Policyjny profilaktyk, który przekazał informacje związane z rekrutacją do służby, zaprezentował również spoty nakręcone z policjantami, gdzie pokazana została ich służba. Ciekawym dla "oka" była także prezentacja charakteryzująca katowicki oddział prewencji. Następnie mł.asp. Arkadiusz Lasyk oraz kom. Tatiana Lukoszek poruszyli bardzo istotne tematy związane z odpowiedzialnością karną nieletnich, jak również osób, które ukończyły 17 rok życia i podlegają Ustawie kodeks karny. Mundurowi zwrócili uwagę uczniom, by każdorazowo przemyśleli swoją aktywność na portalach społecznościowych oraz pamiętali, że nikt w sieci nie jest tak naprawdę anonimowy.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu młodzież zdecyduje się wstąpić w nasze szeregi i z dumą nosić mundur oraz służyć społeczeństwu.

  • na zdjęciu policjant stoi przed młodzieżą, na stoliku plakaty
  • na zdjęciu policjant wyświetla młodzieży film
  • na zdjęciu baner komendy i slajd z oddziału prewencji
  • na zdjęciu policjant stoi przed młodzieżą
  • na zdjęciu policjant stoi przed młodzieżą, na stoliku plakaty
  • na zdjęciu policjant trzyma w ręce plakat