Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siemianowice Śląskie

na zdjęciu bohaterowie spektaklu dla dzieci - Pagonek i Gusia
Szanowni Państwo,
Informujemy, że z powodu wprowadzenia nowych obostrzeń i ponownego zamknięcia instytucji kultury spektakl dla najmłodszych pt. „Pagonek i Gusia” ZOSTAŁ PRZEŁOŻONY na 11 maja, godzina 17.00.
Zakupione na marcowy termin bilety zachowują ważność.

Bilety w cenie 15 złotych są do nabycia w kasach SCK i on-line na www.bilety.siemck.pl

Podczas spektaklu udostępniamy 50% nienumerowanych miejsc siedzących na sali widowiskowej. Uczestnicy wydarzenia po wejściu do SCK proszeni będą o wypełnienie oświadczeń i dezynfekcję rąk, będzie też zmierzona temperatura. Obowiązkowe jest zasłonięcie ust i nosa maseczką podczas całego pobytu w budynku SCK.

„Pagonek i Gusia – najpiękniejsze miejsce na Ziemi” to przedstawienie teatralne pełne przezabawnych scen i mądrych, pouczających historii. Tytułowy bohater – odważny i rezolutny. W bajce nie brakuje dynamicznych zwrotów akcji i wspaniałych, porywających przygód. Przedstawienie niesie za sobą wiele pouczających treści i ostrzeżeń dla najmłodszych na temat bezpieczeństwa. Dzięki barwnym i niezwykle sympatycznym postaciom morał płynący z bajki na długo pozostanie w pamięci naszych widzów. Wszystko opiera się na odnalezieniu przez głównych bohaterów najpiękniejszego miejsca na ziemi. Finalnie okazuje się, iż najpiękniejszym miejscem na ziemi jest to miejsce, w którym sami czujemy się szczęśliwi.

Mali widzowie będą mieli okazję w ciekawy sposób zapoznać się z zasadami BHP, a także poznają odpowiedni model zachowania w sytuacji zagrożenia. Podczas bajki dzieci uczą się:

  • jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych,
  • co powinno znaleźć się w plecaku małego podróżnika,
  • jak należy przechodzić przez ulicę
  • jakie są najważniejsze numery alarmowe

Pagonek to chłopiec cechujący się niezwykłą odwagą i opiekuńczością. Wie, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach i uczy swoją młodszą siostrę Gusię, żeby zawsze słuchać się starszych i nie rozmawiać z obcymi. Podczas opowiadania ciekawych historyjek swojej siostrze stara się przekazać jej wszystkie najpotrzebniejsze informacje i lekcje, żeby nigdy nie stała się jej krzywda i aby zawsze wiedziała, jak należy zachowywać się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach. Niezwykle sympatyczny wygląd oraz miła aparycja naszych bohaterów wzbudza wśród dzieci zaufanie i radość. Przygody Pagonka i Gusi są wspaniałą formą bajki edukacyjnej, która z pewnością przypadnie do gusty nie tylko naszym najmłodszym widzom.

 

Maj 11 2021

Szczegóły

Data: 11 maja (wt.)
Godzina: 17:00
Cena biletu: 15zł
Kategoria: , , ,

Miejsce

SCK Bytków

ul. Niepodległości 45
Siemianowice Śląskie, 41-106

+ Google Map

Telefon:

32 228 72 80

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 7280
E-mail: