Kilka dni wolnych od pracy było doskonałą okazją do wypoczynku i wytchnienia. Aby mieszkańcy i osoby przyjezdne mogły bezpiecznie spędzić ten czas, do służby została skierowana zwiększona ilość policjantów z różnych pionów. Każdy z nich miał przydzielone określone zadania do służby. Jednym z nim dla policjantów z drogówki było wyeliminowanie z dalszej jazdy kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość jazdy. Podczas prowadzonych działań "Prędkość" wpadło 45 takich kierowców.

Kierowcy, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości, musieli liczyć się konsekwencjami takiej jazdy. Policyjne patrole drogówki podczas prowadzonych w piątek działań "Prędkość" namierzały właśnie takich kierowców. Zbyt szybka jazda w dalszym ciągu dominuje w przyczynach, z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych. Policjanci z siemianowickiej drogówki wyłapali 45 kierowców, którzy jechali zbyt szybko, przez co stwarzali zagrożenie na drodze. Spotkanie zmotoryzowanych ze stróżami prawa zakończyło się w 41 przypadkach nałożeniem mandatów karnych za popełnione wykroczenia oraz zastosowaniu 4 pouczeń.

Podczas działań policjanci przypominali nie tylko o konieczności jazdy z prędkością zgodną z obowiązującymi przepisami, ale również apelowali do kierowców o to, aby nie wsiadali za kółko po wypiciu alkoholu. Aby zmotoryzowani mogli wstępnie skontrolować swój stan trzeźwości, wręczali im alcotesty. Do rąk kierowców trafiły także ulotki pn. "Pomaganie jest cool..Pomagaj, a nie stój i nie filmuj", w których zostały zawarte krótkie informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

  • policjant stoi przy kontrolowanym aucie
  • policjant daje tarczą sygnał do zatrzymania się
  • policjant trzyma tarczę do zatrzymywania pojazdów, ulotki i alkotesty
  • policjant stoi z ulotką przy kontrolowanym aucie
  • tarcza do zatrzymywania pojazdów, ulotki i alkotesty na masce radiowozu