Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siemianowice Śląskie

Siemianowickim kryminalnym w przeciągu kilku dni udało się trafić na trop fałszywego policjanta, który próbował oszukać naszą mieszkankę. Seniorka miała już przygotowane dla niego 140 tysięcy złotych. Dzięki błyskawicznej współpracy z gliwickimi policjantami oszust został zatrzymany na terenie Gliwic. Okazało się, że po nieudanej próbie w naszym mieście, fałszywy policjant nie poddał się i w podobny sposób pozbawił starszą gliwiczankę 70 tysięcy złotych. Teraz jest już w areszcie śledczym.

W dniu 21 maja u progu mieszkania seniorki pojawił się fałszywy policjant, który miał odebrać przygotowaną przez kobietę gotówkę. Wcześniej otrzymała ona instrukcje telefoniczne od fałszywego mundurowego i prokuratora. Seniorka spakowała całe swoje oszczędności. Gdy trzymała pakunek z 140 tysiącami złotych i miała je przekazać "policjantowi", naszła na to jej synowa. Dzięki jej postawie oszust nie osiągnął zamierzonego celu i uciekł. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast zaczęli działać. Oprócz gromadzonych dowodów procesowych ruszyła praca operacyjna. Dzięki niej kryminalni wiedzieli o falszywym policjancie co raz więcej, aż w końcu 27 maja dosłownie ruszyli jego tropem. Mężczyzna poruszał się w kierunku Gliwic. Siemianowiccy kryminalni błyskawicznie nawiązali kontakt ze swoimi gliwickimi kolegami i dzięki temu oszust został zatrzymany. Mieszkańcy Glwic mogli być zdziwieni widokiem 3 mężczyzn goniących uciekającego młodzieńca.  Byli to nieumundurowani policjanci, którzy przystąpili do zatrzymania oszusta. Okazał się nim 21-letni mężczyzna. Zatrzymany usłyszał 4 zarzuty za popełnione przestępstwa, do których się przyznał. Grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazywały policjantom informacje na temat wizerunku oszusta opublikowanego w mediach.

Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy:

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem,
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Jeżeli odebrałeś tak itelefon, bądź pewien, że dzwoni oszust,
  • nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawiaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł,
  • po rozmowie natychmiast zadzwoń na Policję i opowiedz o zdarzeniu.