Policjanci apelują o czujność, a przede wszystkim niepozostawianie rzeczy osobistych bez nadzoru, podczas wykonywania prac porządkowych w ogrodach działkowych oraz cmentarzach. Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych jest doskonałą okazją dla złodziei, którzy wykorzystują chwile naszej nieuwagi i zabiegania. Położona obok grobu torebka czy saszetka są doskonałym łupem dla złodziei. Dotyczy to także otwartych altanek czy rzeczy pozostawionych przed nimi bez nadzoru.

Jesień to pora natężonych prac porządkowych. Pogoda dopisuje, więc działkowicze wykorzystują ją na ostatnie porządki. Często pozostawiają bez nadzoru torebki czy saszetki, które kładą w otwartej altanie albo na werandzie. Na to liczą właśnie złodzieje. Od pewnego czasu na terenie naszego miasta odnotowano właśnie takie zuchwałe kradzieże. Mundurowi, zwłaszcza dzielnicowi, starają się dotrzeć do jak największego grona działkowiczów i uczulić, aby nie pozostawiali w miejscach bez nadzoru swoich rzeczy osobistych oraz ostrzec przed złodziejami.

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych jest również doskonałym czasem dla złodziei. Panujący ruch w obrębie cmentarzy czy targowisk sprzyja im. Pośpiech, roztargnienie i skupienie się na wykonywanych pracach porządkowych na grobach osób bliskich naszym sercom powodują, że z dużo większą łatwością kradną portfele, torebki czy saszetki.

Dlatego apelujemy o szczególną uwagę i niepozostawianie bez nadzoru swoich rzeczy osobistych podczas prac porządkowych na cmentarzach i ogródkach działkowych. Aby uniknąć włamań do samochodów, nie zostawiajmy w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów bądź reklamówek czy toreb, które sugerowałyby, że jest w nich coś, co mogłoby się przydać złodziejowi. W miejscach tłocznych pilnujmy torebek, plecaków, nie trzymajmy w kieszeniach kurtek czy spodni portfelów, dokumentów bądź telefonów komórkowych. Ułatwimy w ten sposób pracę kieszonkowców, którzy w tym czasie będą nas obserwować i czyhać na sprzyjającą okazję do kradzieży. Wyjeżdząjąc w podróż zabezpieczmy właściwie mieszkanie, pozamykajmy okna i poprośmy sąsiadów o przypilnowanie naszego mieszkania.