W sobotę w godzinach wieczornych na nieużytkach w centrum miasta ujawniono zwłoki mężczyzny, które były całkowicie zakopane. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora i biegłego. Policjanci ustalili tożsamość denata. Był nim 28-letni mieszkaniec Siemianowic. Podejrzenia o dokonanie tego zabójstwa padły na 55-letniego znajomego ofiary. Jeszcze tego samego dnia ślad po nim zaginął. Policjanci od razu rozpoczęli jego poszukiwania, które trwają nadal.

Zwłoki mężczyzny nosiły na głowie ślady wskazujące na udział osób trzecich w zdarzeniu. Prokurator zabezpieczył ciało, aby wykonać sekcję, która pozwoli ujawnić i zabezpieczyć bardziej szczegółowe ślady i dowody przestępstwa. Już ze wstępnych oględzin wynikało, że doszło do zabójstwa. Policjanci ukierunkowali podejrzenia popełnienia tej zbrodni na 55-letniego mieszkańca Siemianowic, który jeszcze tego samego dnia opuścił miejsce swojego zamieszkania i się ukrywa. Mundurowi rozpoczęli jego poszukiwania. Wizerunek mężczyzny oraz istotne informacje zostały przekazane do wszystkich jednostek Policji w kraju. Każdego dnia stróże prawa prowadzą czynności operacyjne i procesowe, które mają dać odpowiedź na pytanie, dlaczego doszło do zbrodni i doprowadzić do zatrzymania 55-latka. Wersji przyjmowanych przez śledczych jest kilka. Prokuratura wszczęła śledztwo, wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów podejrzanemu. Mundurowi zwrócili się także z wnioskiem o wyrażenie zgody na publikację danych osobowych i wizerunku podejrzewanego o zabójstwo. Gdy otrzymają taką zgodę, natychmiast pojawi się fotokomunikat o podejrzanym. Mężczyzna jest niebezpieczny i może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzie. 55-latek był już wcześniej notowany za poważne przestępstwa i odbywał kary więzienia. Dzisiaj do poszukiwań groźnego przestępcy dołączyli się policjanci z komendy wojewódzkiej, katowickiego oddziału prewencji oraz strażacy. Mundurowi szczegółowo przeszukiwali wytypowane miejsca, w których mógł ukryć się podejrzany. Do działań zaangażowano 5 psów tropiących i wykorzystano drona. Na chwilę obecną podejrzany o zabójstwo nadal przebywa na wolności.

W przypadku posiadania jakiejkolwiek wiedzy dotyczącej zabójstwa czy miejsca ukrywania się podejrzanego, prosimy o kontakt z siemianowickim dyżurnym pod numerem telefonu 35 96 255 lub 35 96 201 bądź z najbliższą jednostką Policji. Każda informacja będzie szczegółowo sprawdzana. Gwarantujemy anonimowość.

 • policyjne radiowozy oznakowane stoją na poboczu
 • wóz straży pożarnej
 • policjanci umundurowani stoją obok wozu strażackiego i rozmawiają
 • policjanci stoją w szeregu i słuchają przekazywanych informacji
 • policjanci idą razem z przewodnikiem psa
 • policjant z psem służbowym i dwoma policjantami idą drogą wśród drzew
 • policjant z psem służbowym i dwoma policjantami uzgadnia zakres poszukiwań
 • policjant ze swoim psem służbowym
 • policjant przy samochodzie, a za nim policjanci
 • policjant idzie i trzyma drona, w tle wóz straży
 • policjanci w umundurowaniu stoją tyłem
 • policjant na wysięgniku wozu strażackiego puszcza drona
Ładowanie odtwarzacza...